OLİMPİYATLARDA YER ALAN TÜM OYUNCULARIMIZ AŞAĞIDAKİ TABLOLARDA BİLGİLERİNİZE SUNULMUŞTUR.

BUGÜNE DEĞİN GENEL KATEGORİDE 62, KADINLAR KATEGORİSİNDE 40 FARKLI SPORCU MİLLİ TAKIMIMIZDA YER ALMIŞTIR.

Katılım Sırasına Göre Tüm Oyuncular
OyuncuOlimpiyatlarOlimpiyat SayısıToplam PuanOyun SayısıYüzde
Nevzat Süer1962, 1964, 1966, 1968, 1972,1974,1980,1982849½12340.2
Mubin Boysan1962, 19682153246.9
İsmet Akakıncı196211934.2
Orhan Günsav1962, 197022422,9
Coşkun Külür1964,1966,1968, 1972416½4338.4
Vladimir Haralambof19641938.9
Musa Tebi1964151145.5
Uluğ Nutku1964, 197022337.0
Sıracettin Bilyap1964,1966,1998,1970,1972,19746458851.1
İlhan Onat1966,1972,1974,1982,1984,19866467462.2
Akdoğan Erözbek1966,1972,19743153839.5
İsmet İbrahimoğlu1966,1968,1970327½4857.3
Cavit Uzman1968,1970,1972315½4038.8
Serdar Öztürk19701831,3
Cem Pekün19741831,3
Kahraman Olgaç1974151241.7
Ali İpek1980,1986,1988,1990,1992,1996,2000726½6044.2
Ergün Gümrükçüoğlu198011237.5
Feridun Öney1980,1982,1984,19904244553.3
Murat Pamuk1980151050.0
Sabri Koçak1980100U/D
Çetin Sel198211714,3
Nuri Durlu19821938.9
Rupen Asaturoğlu198213560.0
Can Yurtseven1984,198622243.2
Turhan Yılmaz1984,1986,1988,1990,1992,1996,1998,20048469349.5
Suat Soylu1984,1990,1992,1994,1998,2000,2002747½7960.1
Suat Atalık1984,1986,1988, 1992,1994,1998,2006754½8266,4
Adnan Şendur1986, 200021520.0
Can Arduman1988,1990,1994,1996,1998,2000,20027417951.9
Hakan Erdoğan1988, 2000281553.3
Bülent Güner198812540.0
Cem Karadağ199012633.3
Hakan Han1992,199421159.1
Selim Gürcan1994,1998,20003112642.3
Yakup Bayram1994,1996,200232435.4
Alper Olcayöz1996,1998210½1955.3
Tolga Demirel19961641.7
Emre Karadeniz2000,200421755.9
Umut Atakişi2000,2002,2004,20064163644.4
Mert Erdoğdu2000,2002,2004,2008,20105264656.5
Tansel Turgut200012825.0
Kıvanç Haznedaroğlu2000,2004,2006,2008,2010529½5454.6
Zeki Sayber200015862.5
Serkan Yeke200213742.9
Yakup Erturan2004,20062950.0
Mikhail Gurevich2006,2008210,52052.5
Barış Esen2006,2010,2012,2014,20165193554,3
Emre Can2008,2010,2012,2014,2016,20186325261,5
Mustafa Yılmaz2008,2010,2012,2014,2016,20186385470,4
Dragan Solak2012,2014,2016,20184204050
Alexander Ipatov2012,2014,2016318,52963,8
Burak Fırat201211035.0
Cemil Can Ali Marandi20121950.0
Vahap Şanal2012,2018211½1863,9
Batuhan Daştan2012,20182121866,7
Cankut Emiroğlu201213650.0
Emirhan Tarlabaşı2012121020.0
Kaan Aydın Çelebi201213933.3
Barış Ekin Özenir201211045.0
Ahmet Utku Üzümcü20121818
Işık Can20121070.0

Adı SoyadıKatıldığı OlimpiyatlarOlimpiyat SayısıToplam PuanOyun SayısıGalibiyetBeraberlikMağlubiyetYüzde
Gülümser Yılmaz (Öney)1982,1984,1990,1992415,5421352437
Joan Erbil1982,1984,1986315,53210111148,4
Gülsevil Yılmaz1982,1984,1986,1988,1990,19926326723182647,8
Nimet Yardımcı198211402225
Nimet Öney19841935161,1
Nilüfer Çınar1986-1994, 1998-2006105911749204850,1
Cavidan Türbedar (Aydemir)1986, 1992, 199415,51735932,3
Ayşe Karel198813830537.5
Fatmanur Uysal (Öney)1988,1990,1994,1996,1998,2000629,56323132746,8
Emine Sanlı1994-2000416401362140
Sevinç Dalak199614,51441932,1
Burcu Can1996100000O/D
Gizem Şişman199815942355,6
Yıldız Çavuşoğlu2000181356261,5
Betül Cemre Yıldız2000-2004, 2008-20189529636322854,1
Işıl Goler2000141132636,4
Perihan Meşeli200016,51053265
Nazlı Pınar Aydın200015,51043355
Aslı Bayrak2002, 2004, 2008314271241151,9
Serap Keskin2002171170463,6
Zehra Topel2004,2006,2008,2014454319121258,1
Kübra Öztürk2006-2018747,57235251266
Ekaterina Polovnikova Atalık2006,2016,2018320,5331315562,1
Emine Yanık200811,5311150
Emel Kaya2010,20122101976652,6
Selen Sop2010,2012212,517121473,5
Burcu Şaşmazel201013622250
Kardelen Cemhan2012,201424,51233637,5
Ezgi Nezihe Menzi201213730442.9
Büşra Arığ201213914433,3
Yeşim Patel201215,51135350
Hilal Öztürk201213722342,9
Fatma Ayça Durmaz201213,5731350
Irmak Çağıl Arda2012,20182415401126,7
Duru Okuyaz2012, 2018210,51793561,7
Çiğdem Onur201214940544,4
Sude Hereklioğlu201214,5933350
Defne Sade201212,5821531,3
Khayala Isgandarova2014,2016210,51785461,8
Cemhan Kardelen2014,201624,51233637,5

Tablolar olimpbase.org ve chess-results.com arşivlerinden yararlanılarak oluşturulmuştur. Düzeltmeler için lütfen irtibata geçin (Mehmet Kızılkaya).

Oyuncuların başka takımlarda yer aldıkları oyunlar listelere dahil edilmemiştir.