1. Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı, ülkenin en doğusundan en batısına 80 günde tüm belediye başkanlarını ziyaret ederek belediyelerin satranç kulüplerine yer tahsis etmesini sağlayacak, bu sayede kulüplerin üstündeki kira yükü ortadan kaldırılacaktır.
 2. Kadın sporcu yetiştiren kulüplere özel ekonomik destek sağlanacaktır.
 3. Kulüplerin ekonomik yönden güçlenmesi  yolundaki tüm engeller kaldırılacaktır.
 4. Kulüpler ve sporcular üstündeki baskılar son bulacak, kimse düşünceleri ve ifadeleri nedeniyle ceza almayacak, demokrasi ve özgürlüklerden taviz verilmeyecektir.
 5. Federasyon çalışanları ve kurulları arasında verimlilik arttırılarak yönetimden başlayan tasarruf tedbirleri uygulanacaktır. Kaynak kullanımında kulüplere ve sporculara öncelik tanınacaktır.
 6. Federasyon mali tablosu halka açık olacak, düzenli olarak TSF web sayfasında yayınlanacaktır.
 7. Dünyanın önde gelen gelişim modelleri de göz önüne alınarak 10 yıllık stratejik plan uygulanacaktır. Dünya satrancına entegre olmak adına tüm turnuvaların ELO hesaplamalarına dahil edilmesi sağlanacaktır.
 8. Türkiye’de satranç kültürünün saygınlık görmesi ve yaygınlaşması satranç tarihimize sahip çıkmakla başlar. Bu bağlamda Türkiye Satranç Federasyonunun logosunda bulunan 1991 tarihi, ülke satrancının gerçek kuruluş tarihi olan 1954 tarihi ile değiştirilecektir. Türkiye Şampiyonluklarına her yıl değişmek kaydıyla Türkiye Şampiyonlarının isimleri verilecektir.
 9. Antrenör, Hakem ve diğer tüm görevlendirmelerde liyakat esas alınacaktır. Satranç Antrenörlerine sosyal haklar konularında destek sağlanacaktır.
 10. Milli takım seçmelerinde rekabet esaslı modele geçilecektir. İl Birinciliklerinde ve Türkiye Satranç Şampiyonasında verilecek ödüller satrancın saygınlığına yakışır şekilde olacaktır.
 11. Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Finallerine katılmaya hak kazanan sporcuların konaklaması TSF tarafından karşılanacaktır. Türkiye Şampiyonluklarında sporcular üzerindeki ekonomik yük kaldırılacaktır. Altyapı çalışmaları için bölgelerde Sporcu Tarama Ekipleri oluşturulacaktır.
 12. Sporcu, Antrenör ve Hakem vize ücretleri sembolik olacaktır. Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında sporcu ve velinin masrafları TSF tarafından karşılanacaktır.
 13. Federasyon Etik Kurulu tamamen hukukçu satrançseverlerden oluşturularak etkin şekilde görev alması sağlanacaktır.
 14. Körler için satranç kütüphanesi kurulacak, engelliler için satranç etkinlikleri arttırılacaktır.
 15. TSF yılın satranç ödülleri ile satranç sporuna değer katanlar ödüllendirilerek satrancın kamuoyundaki itibarı arttırılacaktır. Uydu üzerinden yayın yapacak olan Satranç TV hayata geçirilecek. Bu sayede satranç kültürel olarak evlere girecek, aynı zamanda yayın gelirleri liglerde oynayan satranç kulüplerine eşit şekilde paylaştırılarak kulüpler desteklenecektir.
Kategoriler: SEÇİMLER

0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.