Satrancın yaygınlaşması amacıyla başlattığımız Satrançsever Kafe projemiz kapsamında 10+0 zaman kontrolünde, 5 tur olarak düzenlenen 1. Kebikeç Kitap Kahve Satranç Turnuvası büyük bir heyecana sahne oldu.

Hafta içi olmasına karşın yoğun bir ilgi gören ve 30 kişinin katılıdığı turnuvada son turda Bedirhan Dilen’i son saniyelere kadar devam eden bir mücadelenin sonucunda yenen Avni Katipoğlu 4,5 puanla 1. oldu. 2.liği Bedirhan Dilen, Habip Bakır ve M. Ömer Çağlayan 4 puanla paylaştılar. Kadınlar kategorisinde Fatmagül Yalçın altın madalyanın sahibi oldu.

Yarışma sonucunda Kebikeç Kitap Kahve’nin işletmecisi Gökalp Gürer kategorilerinde 1. olan yarışmacılara kitap hediye etti. Avni Katipoğlu ise Satrançseverler Derneği’nin her zaman gençlerin yanında olduğunu ve satranca dair bir ihtiyaçlarını belirttikleri takdirde destek için derneğin seferber olacağını belirtti.

Keçiören ve Ankara’ya renk katan çok özel bir mekan olan Kebikeç Kitap Kahve’ye, Gökalp Bey ve tüm Kebikeç ailesine satranca destekleri için teşekkür ediyoruz.